Skip to contentSkip to main navigation Skip to footer

Duyurular

COVID-19 Salgını Sebebiyle Bakanlığımızca (Muhasebat Genel Müdürlüğü) Tahsilatların Banka Aracılığıyla Yapılması Hakkında

Dünya Sağlık Örgütü tarafından “küresel pandemi” olarak tanımlanan COVID-19 salgını sebebiyle vatandaşlarımızın akut solunum yolu enfeksiyonlarının genel bulaşma riskini azaltmak için Defterdarlığımız Muhasebe Müdürlüğü veznesi aracılığıyla yapılacak tahsilatın banka aracılığıyla ile Sinop Muhasebe Müdürlüğümüzün tahsilat hesabına yapılarak ve vezneden yapılacak ödemelerin ilgililerin banka hesaplarına aktarılması suretiyle de gerçekleştirilebilecektir.

Bu çerçevede; vatandaşlarımız
  • 2/B Satışına Ait Ödemeleri,
  • İdari Para Cezaları
  • Geçici Teminat, Kesin Teminat ve Kişi Borcu Ödemeleri 
  • İcra Daireleri ve Mahkemeler Tarafından Yatan Paralar ile Vekalet Ücreti vb.

Ödemelerini Defterdarlığımız Sinop Muhasebe Müdürlüğünün banka hesap numarasına yatırabileceklerdir.

Sinop Muhasebe Müdürlüğümüz Banka Bilgileri

Sinop Üniversitesinde 31. Vergi Haftası Etkinliği düzenlendi.

Defterdarımız Naci GÜNAYDIN, 31. Vergi Haftası dolayısıyla Defterdarlık personelimiz ile birlikte  Sinop üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat DALGIN’ı ve Genel Sekreter Mehmet ATLI’yı ziyaret etti.

31. Vergi Haftası Etkinlikleri kapsamında Defterdarlığımız tarafından Fen Edebiyat Fakültesinde “Vergi” konulu bilgilendirme standı kuruldu. Kurulan stantta Defterdarımız Sayın Naci GÜNAYDIN ve Defterdarlık personeli Üniversite öğrencilerine vergi hakları, gönüllü vergi ödemeleri ve vergi alışkanlığı hakkında bilgi verilmiştir.

31. Vergi Haftası Münasebetiyle Sinop Valisi Sayın Köksal Şakalar Ziyaret Edildi.

Defterdarımız Naci Günaydın, 31. Vergi Haftası  dolayısıyla, Defterdarlık personeli ile birlikte Sinop Valisi Sayın Köksal Şakalar’ı makamında ziyaret etti.
 
31. Vergi Haftası  kapsamında gerçekleştirilen ziyarette, Defterdarımız Naci Günaydın gerçekleştirilen etkinlikler hakkında Vali Sayın Köksal Şakalar’a  bilgiler sundu.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Sayın Köksal Şakalar, tüm Defterdarlık personelinin Vergi Haftasını kutlayarak, çalışmalarında başarılar diledi.

31. Vergi Haftası 24-Şubat/01-Mart 2020

1990 yılından bu yana her yıl Şubat ayının son haftasında kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında vergi bilincinin çocuklarda ve genç nesillerde oluşturulması, toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, mükelleflerin vergiye gönüllü uyumunun sağlanması ve kayıt dışı ekonomi ile mücadele bilincinin oluşturulması amaçlarıyla bu yıl 24 Şubat -1 Mart 2020 tarihleri arasında kutlanacak olan 31.Vergi Haftası nedeniyle tüm yurtta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Bu kapsamda Defterdarlığımızca gerçekleştirilecek olan etkinliklere ait Vergi Haftası Kutlama programı için tıklayınız.